Czy drewniane zegarki są na topie?

Moda zmienia się nieustannie. Wydawać by się mogło, że zegarki powoli odchodzą do lamusa, gdyż godzinę coraz częściej sprawdzamy na telefonie komórkowym. Tak jednak nie jest. Tradycyjne czasomierze wciąż nosi bardzo wiele osób. Producenci zegarków wciąż proponują nam nowe, coraz bardziej nowoczesne zegarki. Do tych, które już od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród kobiet i mężczyzn należą drewniane zegarki.

Dlaczego zegarki te są modne?

Z pewnością jednym z powodów, dla których wiele osób stawia na zegarek wykonany z drewna jest niebanalny, nigdy wcześniej nie stosowany przez zegarmistrzów materiał. Drewniany zegarek na nadgarstku z pewnością zostanie zauważony. Design zegarków drewnianych jest tak różnorodny, że można znaleźć model, który sprawdzi się zarówno do szykownej wieczorowej kreacji jak również do stylizacji sportowych oraz eco.

Z jakiego drewna powstają drewniane zegarki?

Dla kupujących drewniane zegarki ważny jest nie tylko ich design, ale także trwałość i jakość wykonania. Świetnie o tym wiedzą ich producenci i sięgają najczęściej po wysokiej jakości gatunki drewna egzotycznego. Niezwykle często wybierane jest drewno bambusowe. Oprócz drewna bambusowego używane są także inne gatunki: zebrano, wenge, drewno sandałowe. Czasem też sięga się po rodzime drewno. Z reguły jest to drewno klonowe. Drewno zabezpieczane jest przy pomocy specjalnych wosków, dzięki temu zegarek może służyć wiele lat. Warto też dodać, że drewno jest bardzo dokładnie oszlifowane, na zegarkach nie ma żadnych zadziorów.

Zalety drewnianych zegarków

Są one przede wszystkim bardzo lekkie. Dla wielu osób jest to jeden z ich największych atutów: nie każdemu odpowiada noszenie ciężkiego zegarka ze stali. Do tego są one oryginalne, piękne i trwałe. Do wyboru jest też mnóstwo modeli. Są wśród nich zegarki całe drewna, ale są też i takie, które mają tylko cyferblat wykonany z drewna. W wykonanie zegarków drewnianych wkłada się wiele serca, są więc niepowtarzalne. Można powiedzieć, że są to zegarki, które mają duszę.

Jak dbać o zegarek z drewna?

Drewnianego zegarka nie można traktować po macoszemu, trzeba o niego trochę zadbać. Dla drewnianych zegarków bardzo groźne są upadki, musimy więc pamiętać, aby po zdjęciu z ręki odkładać go w takie miejsce, z którego nie zostanie przypadkowo zrzucony. Zabrudzony zegarek wykonany z drewna można wyczyścić bardzo szybko. Wystarczy sięgnąć po jeden z dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia drewna i miękką szmatkę. Wystarczy kilka sekund i kropla preparatu, aby zegarek odzyskał pierwotny blask.

Drewniane zegarki są na topie już od pewnego czasu. Są wybierane przede wszystkim przez osoby, którym znudziły się tradycyjne stalowe zegarki. Równie dobrze sprzedają się te, które mają zarówno drewniany cyferblat i bransoletkę jak również te ze skórzanym paskiem. Wyjątkowy design sprawia, że chętnie noszą je nie tylko kobiety. Drewniane zegarki przypadły do gustu także wielu polskim mężczyznom. Noszą je osoby w bardzo różnym wieku.

Komentarze facebooka