Giacomo Design – drewniane zegarki

Coraz częściej godzinę sprawdzamy wyciągając z kieszeni lub torebki telefon komórkowy. Al wysokiej jakości, solidny zegarek powinna mieć każda kobieta i każdy mężczyzna. Na pewno warto zwrócić uwagę na zegarki drewniane, które na polskim rynku pojawiły się za sprawą firmy Giacomo Design. Marka kojarzy się z ekskluzywnymi zegarkami, okazuje się jednak, że bardzo trwałe i wysokiej jakości zegarki firmy Giacomo Design leżą w zasięgu finansowych możliwości większości naszych rodaków.

Kilka słów na temat marki

Firma Giacomo Design jest stosunkowo młoda. Na polskim rynku zegarmistrzowskim obecna jest od niedawna. Swoją obecność zaznaczyła jedna już bardzo mocno. Od wejścia na rynek oferuje czasomierze bardzo wysokiej jakości. Zegarki wykonane są z największą precyzją i troską o najmniejsze detale. Z ogromną dokładnością odmierzają czas, a ze względu na wyjątkowy design świetnie wyglądają na nadgarstku.

Nowe rozwiązania

Sztandarowym produktem firmy Giacomo Design są drewniane zegarki. O tym, czy będą one trwałe, czy po kilku miesiącach trafią do kosza decyduje jakość użytego do produkcji drewna. Specjaliści zatrudnieni w firmie doskonale wiedzą, że nie można użyć zbyt miękkiego drewna, gdyż grozi to nie bardzo szybkim uszkodzeniem czasomierza, ale także szybką utratą ładnego wyglądu. Ważnymi parametrami drewna jest także porowatość i higroskopijność, czyli podatność na wilgoć. Bardziej podatne na deformacje i mniej trwałe są te gatunki drewna, które mają wysokie parametry higroskopijności i porowatości. Stąd też firma Giacomo Design postawiła na te gatunki drewna, które są odporne na wilgoć i ma odpowiednią porowatość. Drewniane zegarki z logo Giacomo Design są więc produkowane z drewna egzotycznego takiego, jak:
wenge;
zebrano;
heban;
drewno sandałowe;
bambus.
Z krajowych gatunków drewna do produkcji zegarków wybrano klon i akację.

Zebrano ma bardzo ciekawy rysunek, ze względu na dużą zawartość żywic doskonale radzi sobie z niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Mocnym deseniem i bardzo ciemnym kolorem wyróżnia się także wenge. Świetnie wygląda w połączeniu z jasnym drewnem klonu. Heban jest jednym z najbardziej cenionych gatunków drewna. Jest bardzo ciemno zabarwione, niemal czarne. Drewno sandałowe bardzo łatwo poddaje się procesowi barwienia. Jest odporne na uszkodzenia i niezwykle wytrzymałe. Umiarkowaną twardością wyróżnia się drewno akacjowe.

Dlaczego warto postawić na drewniane zegarki?

Osoby, które zdecydowały się wybrać zegarek z drewna podkreślają, że były bardzo mocno zaskoczone ich wagą: drewniane czasomierze są niezwykle lekkie. Drewno do wyrobu zegarków zostało dobrane bardzo starannie, precyzyjnie je wyszlifowano. Dzięki temu na zegarkach nie ma żadnych boleśnie raniących skórę nadgarstka zadziorków. Tarczę drewnianych zegarków Giacomo Design chroni mineralne, bardzo odporne na zarysowania szkło jest mineralne. Do tego bransoleta jest tak dopasowana, aby zegarek nie przesuwał się po nadgarstku. Idealnie działające zapięcie chroni przed zgubieniem zegarka nawet podczas aktywności sportowej.

Komentarze facebooka