Jak wybrać zegarek dla siebie

Wydawałoby się prosta rzecz zegarek. Jednak wybór właściwego produktu tego typu, dostosowanego do naszych potrzeb wcale nie jest łatwą rzeczą. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, zanim wydamy swoje pieniądze.

Po pierwsze funkcjonalność

Pierwszą kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić przy wyborze zegarka, jest jego przeznaczenie. Nawet najlepszy jakościowo produkt nie sprawi nam radości, jeśli będzie używany niezgodnie z jego rolą. Dlatego powinniśmy się zdecydować czy potrzebujemy zegarek na co dzień, do pracy czy taki, który będzie nam przydatny podczas uprawiania sportu czy przy innej aktywności fizycznej. Jeśli potrzebujemy zegarek, który będzie nam służył w pracy i podczas spotkań biznesowych, to powinniśmy postawić na elegancje, ale tez subtelność. Zegarek nie może być zbyt duży, gdyż produkty tego typu o dużym rozmiarze zupełnie nie pasują do koszul i garniturów. Powinien być utrzymany w klasycznym stylu i wzornictwie. Nie musi też posiadać rozlicznych funkcji, które w kontekście biura będą nam po prostu zbędne. Jeżeli chodzi o zegarek, który będzie z nami podczas pływania czy biegania, to na pierwszym miejscu powinna być wytrzymałość i jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zegarek taki będzie narażony na liczne kontakty z innymi przedmiotami i podłożem. Szkiełko musi być odporne na zarysowania, a sam mechanizm wodoodporny. Przydadzą nam się też liczne funkcje w postaci stopera, krokomierza, licznika kilometrów, tachometru czy alarmu.

Mechaniczny czy cyfrowy?

Zegarki jak powszechnie wiadomo, dzielą się na mechaniczne i cyfrowe. Decyzja o tym, który wybierzemy, jest tu czysto uznaniowa. Zdecydowanie większy prestiż otacza zegarki nakręcane. Wynika to z tradycji, przyzwyczajenia oraz faktu, że najdroższe zegarki na świecie są mechaniczne. Zegarek mechaniczny na naszym przedramieniu będzie, bez względu na jego realną cenę podkreślał nasz status społeczny. Natomiast zegarki cyfrowe są po prostu wygodniejsze. Dokładniej odmierzają czas, są mniej awaryjne oraz prostsze w codziennym użytkowaniu. Nie trzeba też dokonywać ich częstych przeglądów.

Jakie szkiełko i kopertę wybrać

Kolejnym aspektem, na który musimy koniecznie zwrócić uwagę przed zakupem, jest materiał, z jakiego zostało wykonane szkiełko naszego zegarka. Optymalnie jest oczywiście, aby było jak najmniej podatne na zarysowania i uszkodzenia. Najtwardsze szkiełka tworzy się z szafiru naturalnego. Są też niestety też najdroższe. Najmniejszą twardość i wytrzymałość ma z kolei plastik. Przyzwoity zegarek z tak zwanej średniej półki powinien mieć przynajmniej szkiełko mineralne. Ważny jest też wybór materiału, z którego jest zbudowana koperta, czyli wszystko to, co otacza mechanizm. Jeśli stawiamy na wytrzymałość, to stosunkowo dobrym wyborem jest stal lub karbon. To materiał, który jest bardzo odporny na uszkodzenia i odkształcenia. Niestety zegarki wykonane z metalu są zazwyczaj ciężkie i przy dłuższym użytkowaniu mało wygodne. Większy komfort zapewni nam drewno. Ten ekologiczny materiał jest stosowany w produkcji zegarków od niedawna, ale uznawany jest za modny i wygodny.

Komentarze facebooka