Jaki zegarek do codziennych stylizacji

Wiele osób, kiedy chce sprawdzić godzinę sięga po telefon komórkowy. Są jednak i takie osoby, które bez założonego na rękę zegarka nie są w stanie się obejść. Pojawia się więc problem z wybraniem modelu, który najlepiej sprawdzi się do codziennych stylizacji. Jakimi cechami powinie wyróżniać zegarek na co dzień?

Zegarek w stylu casual

Zegarek na co dzień powinien przede wszystkim mieć prostą kopertę. Im będzie ona bardziej prosta, tym na więcej okazji będziemy mogli go założyć. Zegarek o prostej kopercie sprawdzi się zarówno podczas uprawiania joggingu, na wakacjach, ale także w pracy pod warunkiem, że nie jesteśmy w niej zobowiązani do przestrzegania dress code. Wśród modeli zegarków, które warto polecić na co dzień są zegarki drewniane. Ze względu na użyty materiał idealnie wpisują się w niezwykle modny ekologiczny styl życia. Wybierając zegarek na co dzień, zwróćmy uwagę, jaki jest jego cyferblat i wskazówki. Cyferblat może być w nim większy niż w zegarkach do stroju biznesowego i wieczorowego, także wskazówki mogą w nim być większe. Tradycjonaliści z pewnością postawią na nakręcane zegarki, osoby mniej przywiązane do tradycji chętniej wybiorą model z automatycznym mechanizmem. To dobre rozwiązanie, nie trzeba pamiętać, aby zegarek nakręcić.

Jaki pasek?

Oczywiście najbardziej elegancko będzie prezentował się zegarek ze skórzanym paskiem. Najbardziej uniwersalnym kolor to czarny. Ale w przypadku zegarka na co dzień, możemy postawić także na mniej eleganckie paski z nylonu lub gumy. Popularnością cieszą się także bransolety. Wybierając zegarek na bransolecie warto pamiętać, że jej kolor powinien pasować do koloru koperty.

Dress code a wybór zegarka

Jeżeli wybierzemy zegarek na co dzień o prostym designie będziemy mogli go nosić również do garnitury. Do mniej formalnych garniturów, a więc tych, które są przewidziane do pracy, a nie na wielkie wyjście wieczorem sprawdzą się drewniane zegarki. Wśród nich również panie znajdą modele, które sprawdzą się do pracy. Ale nie powinny one posiadać dodatkowych ozdób.

Zegarek w rozsądnej cenie

Zegarki wysokiej jakości wcale nie muszą być bardzo drogie. Na rynku znajdziemy zegarki, które łączą zarówno wysoką jakość i rozsądną cenę. Pamiętajmy jedynie, aby unikać kupowania bardzo tanich zegarków, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Do tego wybierając taki zegarek ryzykujemy, że kupimy podróbkę. Jeżeli szukamy zegarka, który odmierza czas bardzo precyzyjnie, wyróżnia się oryginalnym designem, to postawmy na zegarek, który został wykonany z drewna. Damskie i męskie drewniane zegarki idealnie pasuj do casualowych stylizacji.

Wiele osób nie jest w stanie funkcjonować bez zegarka, zdejmują go ze swojej ręki bardzo rzadko: do zmywania naczyń, kąpieli i bardzo brudnych prac. Drewniane zegarki to doskonały wybór, jeśli szukamy eleganckiego, trwałego, o ciekawej stylistyce czasomierza. Zegarki te idealnie wpisują się w casualowy styl. W zależności od koloru drewna pasują do różnych, codziennych stylizacji kolorystycznych.

Komentarze facebooka