zegarek

Jakie są najdziwniejsze zegary świata?

Zazwyczaj zegarek kojarzy nam się z zegarkiem na rękę. Tego jednak, który jest zwolennikiem tradycyjnych zegarów na pewno zdziwią najdziwniejsze czasomierze świata. A takie zegary istnieją, bo ludzie są przecież niezwykle pomysłowi. Jest więc zegar, który zamiast godzin ma sztućce. Jest też kieszonkowy zegar z ukrytym pistoletem. Niezwykły jest również zegar z ukrytym aparatem. Poznajcie 10 najbardziej oryginalnych zegarów świata!

1. Zegar końca świata

Ten zegar ma nas skłonić do refleksji, że zagłada jest właściwie blisko i zależy od tego, jaki jest stosunek człowieka do świata. Mechanizm tego zegara polega na tym, że im konflikty na świecie są większe oraz im zagrożenie środowiska jest większe, tym wskazówki czasomierza zbliżają się do północy. Co ciekawe, czas w tym zegarze zmieniano już 18 razy. Obecnie znów zagrożenie końca świata jest bliskie z uwagi na coraz poważniejsze konflikty jądrowe i zmiany klimatyczne, takie jak globalne ocieplenie. Trzeba przyznać, że zegar ten jest bardzo trendy z uwagi na popularność idei ekologicznych.

zegarek
zegarek

2. Czasomierz z ukrytym pistoletem

Oto zegarek, którego mógłby pozazdrościć sam James Bond. Z pozoru zegarek ten wygląda jak zwyczajny chronometr, jednak nie każdy wie, że jego wnętrze usunięto, aby zamontować pistolet jednostrzałowy. Ma bardzo mały kaliber, ale i tak potrafi zrobić wrażenie. To bardzo oryginalny zegarek, ale trzeba przyznać, że trochę… niebezpieczny. Szczególnie niebezpiecznie jest go nosić przy sobie. Nasuwa się przy tym taka refleksja, że często rzeczy, które wyglądają niepozornie, okazują się groźne.

3. Zegarek w formie globu

Ciekawym zegarkiem jest czasomierz o nazwie Hysek Colosso. Ciekawa jest również jego cena = 550 000 dolarów. Co takiego wyróżnia ten zegarek z tłumu innych? Otóż intrygująca jest wbudowana w niego wirująca kula ziemska. Kula ta obraca się oczywiście zgodnie z czasem. Nie brakuje hejterów krytykujących to cudo. Trzeba przyznać rację, że zegarek ten jest trochę kiczowaty. Niektórzy uważają ten czasomierz za infantylny. Jednak już tak jest z gadżetami, że są często trochę dziecinne. Zresztą sami użytkownicy gadżetów są często jak duże dzieci.

4. Apetyczny zegar

Oto zegar, w którym godziny zostały zastąpione przez sztućce. Takie pomysłowe zegary można kupić w internecie i trzeba przyznać, że jest to idealny prezent dla fana gotowania. W dodatku idealnym miejscem na ten zegar jest kuchnia.

5. Najpiękniejszy zegar świata

Jednym z najdziwniejszych zegarów świata jest czasomierz wzięty z obrazów słynnego malarza Salvadora Dali. Jak wiadomo, malarz ten miał słabość do zegarów. Szczególnie fascynował go świat zegarów tych najdziwniejszych, bo ze snów. Słynnym jego obrazem jest „Uporczywość pamięci”, na którym widnieją czasomierze inspirujące wyobraźnię. Zegary te mówią, że od czasu i od pamięci bardzo trudno jest się wyzwolić. To jedne z najpiękniejszych obrazów świata, mimo że nie istnieją przecież w rzeczywistości.

 

Komentarze facebooka