Modne zegarki damskie jako dodatek do biżuterii

Wiele kobiet traktuje noszony na ręku zegarek jako integralną część biżuterii. Jest to zgodne z najnowszymi trendami mody, które coraz częściej traktują zegarek, jako dodatek do stroju, który powinien podlegać podobnym regulacjom co inne elementy ubioru.

Zapięcie

W przypadku zegarków damskich za równie eleganckie uważa się metalowe, złote lub srebrne bransoletki, jak i paski skórzane. Jeśli traktujemy zegarek jako dodatek do biżuterii, to powinniśmy z założenia odrzucić paski z kauczuku czy materiału imitującego tkaninę. Kiedy decydujemy się na pasek, to musi być on kolorystycznie dopasowany do stroju i jego pozostałych elementów. Pasek zegarka pasować powinien zatem nie tylko do spódnicy i butów, ale też do koloru torebki. Bransoletka zaś powinna być utrzymana w kolorze biżuterii. Jeżeli na co dzień nosimy odważniejszą, większą biżuterię to możemy zdecydować się też na grubszą i masywniejszą bransoletkę. Do skromniejszych i bardziej eleganckich form, lepiej zastosować bransoletkę cienką i subtelną.

Koperta

Rozmiar koperty dobieramy pod kątem wielkości i kształtu dłoni oraz przedramienia, a także przeznaczenia zegarka. Najlepiej sprawdzają się kształty klasyczne. Okrągłe lub prostokątne koperty idealnie wpasują się zarówno do wieczorowej sukni, jak i w przypadku eleganckiej marynarki. Okrągły kształt, dużo korzystniej wypada, jeśli mamy w zwyczaju nosić dużą ilość biżuterii, a także przy okrągłych kolczykach. Bardzo ważne jest dopasowanie koperty do dłoni. Zegarek, choćby najdroższy i najmodniejszy, musi pasować do kształtu przedramienia. Do grubszych dłoni i ramion, dobieramy większą kopertę. Szczuplejsza dłoń lepiej skomponuje się z podłużną kopertą niewielkich rozmiarów.

Materiał i wykonanie

Materiał, z którego wykonany jest zegarek dobieramy pod kątem stylu, w jakim się ubieramy oraz noszonej biżuterii. Na wstępie odrzucamy plastik oraz gumę. Zegarki wykonane z tych materiałów doskonale sprawdzą się podczas weekendowych wypadów, czy wakacyjnych wyjazdów rodzinnych, ale będą wyglądać koszmarnie przy wieczorowej sukni w otoczeniu drogich kolczyków czy pierścionków. Podczas takich specjalnych okazji dużo korzystniej jest wybrać zegarek wykonany z metalu, złota lub srebra. Niezłym wyborem, ale niestety stosunkowo kosztownym jest też platyna. Istotne jest to, aby kolor zegarka współgrał, a przynajmniej nie kontrastował z kolorystyką noszonej przez nas biżuterii. Do wykwintnych kreacji natomiast zupełnie nie pasują koperty pokrywane powłoką dekoracyjną. Na co dzień dobrze sprawdzi się stal lub tytan. Jeśli chcemy posiadać zegarek unikalny, który wzbudzi zainteresowanie osób trzecich, to warto rozważyć zakup urządzenia wykonanego z drewna. Wpisują się one w modny ostatnio trend proekologiczny i mają wiele zalet czysto użytkowych. Pasują też do lżejszej i tańszej biżuterii oraz ozdób.

Wielkość i miejsce zegarka

W wielu firmach, zwłaszcza o charakterze korporacyjnym istnieje swoisty Dress Code, który reguluje wielkość i kształt noszonego zegarka. Do eleganckiego stroju i oszczędnej ilości biżuterii pasować będzie zegarek średniej wielkości w stonowanym kolorze. Bransoletka powinna być wykonana ze srebra lub metalu. W przypadku paska wybieramy kolory ciemne. O ile do niedawna obowiązywała zasada, że nie nosi się zegarka na tej samej ręce, na której mamy bransoletkę, to współcześnie coraz częściej odchodzi się od tej reguły. Zegarek staję się przez to częścią biżuterii i wykorzystuje bransoletkę, aby zwiększyć jej efektywność i widoczność. Decydując się na taki zabieg, musimy jednak zadbać, aby nie popaść w przesadę, gdy konstrukcja całkowicie zdominuje naszą sylwetkę.

Komentarze facebooka