Najdroższe zegarki świata

Mówiąc o zegarkach, z pewnością warto poświęcić chociaż kilka słów tym uznawanym za najdroższe na świecie. W sprzedaży nie brakuje czasomierzy, których cena jest niejednokrotnie wyższa niż cena nowego telewizora czy mebli. Co więcej, ci, którzy nie muszą zupełnie liczyć się z pieniędzmi mogą postawić na zegarek wykonany z metalu szlachetnego. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wartość samej koperty przełoży się na horrendalną cenę całego zegarka. Przyjrzyjmy się bliżej tym czasomierzom, które osiągnęły najwyższe jak dotąd ceny.

Chronometr nr ref. 2458

W roku 2012 na aukcję w Domu Aukcyjnym Christie’sa wystawiony został zegarek, który znany jest pod określeniem Chronometr nr ref. 2458. To model, który powstał w roku 1952. Nie jest to więc czasomierz szczególnie stary. Tym, co wpływa na jego ogromną wartość jest najwyższa jakość wykonania oraz wykończenia. Do tego dochodzi podwójna Pieczęć Genewska. To najlepszy dowód na to, że zegarek ten pochodzi ze Szwajcarii – kraju, który wyspecjalizował się w produkcji czasomierzy. Zegarek został sprzedany za kwotę – UWAGA – prawie czterech milionów dolarów!

Platinum World Time 1415HU

To zegarek, którego tarczę zdobią nazwy przeszło czterdziestu miast oraz państw. Ile kosztował? Na aukcji udało się uzyskać kwotę ponad czterech milionów dolarów. To jeszcze więcej niż za Chronometr nr ref. 2458.

Calibre 89

Ten zegarek to najlepszy przykład, jak daleko może pójść technika zegarmistrzowska. Zegarek składa się z przeszło tysiąca siedmiuset elementów. Co ciekawe, w tym samym czasie pracuje w nim ponad trzydzieści różniących się między sobą mechanizmów. Cena? Pięć milionów dolarów! Jeszcze więcej niż w przypadku opisanych powyżej zegarków.

Chronometr nr ref 1527

To starszy kuzyn zegarka, który opisaliśmy na samym początku. Powstał w okresie, kiedy toczyła się druga wojna światowa. Jego ojczyzną również jest Szwajcaria, a więc kraj, który na zegarkach zna się jak mało kto. Na aukcji ten wyjątkowy czasomierz pojawił się w 2010 roku. Za jaką cenę udało się go sprzedać? Ogromną: pięć milionów siedemset tysięcy dolarów. Imponujące, prawda?

Patek Philippe Supercomplication

To zegarek, który uznawany jest za najdroższy spośród wszystkich naprawdę drogich zegarków świata. Powodem wysokiej ceny jest bez wątpienia to, że jest prawdziwym unikatem. Czasomierz powstał na początku lat trzydziestych XX wieku. Zamówił go mieszkający w Nowym Jorku bankier. Mówi się, że przy ustalaniu szczegółów podał on, że zależy mu na tym, aby być w posiadaniu najbardziej skomplikowanego zegarka kieszonkowego, jaki istniał będzie na świecie. Udało się! W roku 1933 Patek Philippe Supercomplication oddał bankierowi czasomierz naprawdę niezwykły. Za jaką kwotę udało się sprzedać ten zegarek? Usiądźcie, bo informacja ta potrafi naprawdę zaszokować! Dom aukcyjny Sotheby’s uzyskał sumę dwudziestu czterech milionów dolarów! Naprawdę trudno nawet uwierzyć w to, że ktoś był w stanie zapłacić za zegarek taką kwotę pieniędzy. Dla wielu osób jest to suma niewyobrażalna.

Komentarze facebooka