Nieszablonowe drewniane zegarki

Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie sprawdzania godziny na telefonie komórkowym bądź innych urządzeniach mobilnych. Te osoby są bardzo mocno przywiązane do zegarka, nie rozstają się z nim na chwilę. Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór różnego rodzaju czasomierzy. Wśród zegarków naręcznych, którymi warto się zainteresować znajdują się zegarki do wykonania, których użyto nowatorskiego materiału: drewna.

Drewniany zegarek: dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne rozwiązania

Od dłuższego czasu w modzie ulicznej można zauważyć, że stawianie na oryginalność jest trendy. Osoby, które chcą podkreślić swój własny styl i temperament stawiają na eksperymentowanie z dodatkami. Niebanalnym rozwiązaniem obok, którego nie da się przejść obojętnie są naręczne zegarki, które zostały wykonane z drewna.

Na czym polega wyjątkowość drewnianych zegarków?

Przede wszystkim materiał, z których zostały wykonane. Nigdy wcześniej żaden producent zegarków nie zdecydował się na wybranie drewna. Jedynym na ten moment producentem zarówno damskich, jak i męskich zegarków drewnianych jest firma Giacomo Design.

Czy drewniane zegarki są wytrzymałe?

Na pewno kupując zegarek chcemy, aby służył on nam bardzo długo. Wiele osób, które chciałoby nabyć zegarek wykonany z drewna zadaje sobie pytanie, czy jest on trwały? Bez obaw, drewniane czasomierze zostały wykonane bardzo solidnie ze specjalnie dobranych gatunków drewna krajowego i egzotycznego. Do tego zastosowano w nich precyzyjny mechanizm produkcji japońskiej. Zegarki precyzyjnie odmierzają czas, świetnie wyglądają na nadgarstku i bardzo długo zachowują idealny wygląd.

Jakie drewno używane jest do produkcji zegarków?

Do produkcji nowatorskich drewnianych zegarków używane jest tylko wyselekcjonowane drewno, które poddaje się procesowi impregnacji, aby chronić je przed wilgocią. Wszystkie kawałki drewna, które mają jakieś wady – są spróchniałe, mają sęki – traktowane są jako odpad. Tak dokładna selekcja drewna i odpowiedni proces zabezpieczania go sprawiają, że drewniane czasomierze są bardzo trwałe. Z drewna wykonywane są nie tylko cyferblaty, ale także bransolety tych unikalnych czasomierzy.

Zalety drewnianych czasomierzy

Są solidne, wytrzymałe i bardzo piękne. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, a do tego wbrew pozorom bardzo lekkie, o wiele lżejsze niż tej samej wielkości zegarki do wykonania, których została użyta stal. To, że są wytrzymałe nie oznacza, że możemy je traktować bezpardonowo. Drewno jest materiałem delikatnym, które nie specjalnie lubi wilgoć. Do kąpieli zdejmujmy zegarek z ręki, uważajmy też, aby go nie upuścić. Zabrudzenia na zegarku usuniemy miękką ściereczką i specjalnym preparatem przeznaczonym do pielęgnacji drewna.

Drewniane zegarki zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów. Wyróżniają się bardzo wysoką jakością, dobrą ceną i niezwykłym designem. Podbijają serca tych, którzy poprzez niebanalny dodatek do swojego stroju chcą wyróżnić się z tłumu. Są idealne dla tych, którym bardzo bliski jest styl eco.

Komentarze facebooka