Okrągły czy kanciasty – na jaki kształt zegarka postawić

Wybór czasomierzy jest obecnie ogromny. Wśród ciekawszych propozycji wymienić należy zegarki drewniane, które zyskują coraz większą popularność. Stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych czasomierzy wykonanych ze stali nierdzewnej. Większość dostępnych w sprzedaży zegarków ma okrągłe tarcze. Znaleźć można jednak i te, których kształt jest kanciasty. Jaki model będzie dla nas bardziej odpowiedni? Na co się zdecydować?

Indywidualne preferencje

Decydując się na zakup zegarka i zastanawiając się nad tym, czy wybrać ten okrągły, czy kanciasty, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę własne preferencje. Moda to bowiem nie wszystko. Osoby, którym najbardziej do gustu przypadają rozwiązania klasyczne, z pewnością chętnie postawią na czasomierz o okrągłej tarczy. Jeśli natomiast zaliczamy się do osób lubiących innowacyjność, niesztampowy wygląd i coś innego, z pewnością zegarki kanciaste będą dla nas odpowiednie. UWAGA: takie czasomierz nie będzie dobrze prezentował się z każdą stylizacją. Należy mieć to na uwadze zanim zdecydujemy się na zakup zegarka odbiegającego od klasycznych wzorców.

Modele okrągłe perfekcyjne na spotkania o oficjalnym charakterze

Zegarki z okrągłą tarczą to świetny wybór, jeśli często uczestniczymy w oficjalnych spotkaniach. Są niezastąpione podczas negocjacji biznesowych, sprawdzają się na rozmowach kwalifikacyjnych. Co ważne, okrągła tarcza to najlepszy wybór, jeśli pracujemy w miejscu, w którym obowiązuje dość sztywny dress code. Plusem modeli z okrągłą tarczą jest również ich ponadczasowość. Decydując się na ich zakup, można być pewnym, że nigdy nie wyjdą z mody. Tym samym można z nimi tworzyć najróżniejsze stylizacje. Świetnie komponują się nawet z biżuterią (chodzi oczywiście o panie). Zegarki o okrągłej tarczy to dość skromny wygląd, który pozwala na założenie do nich nawet bardzo dużych i zwracających uwagę pierścionków.

Modele kanciaste na mniej zobowiązujące wyjścia

Zegarki o kanciastych tarczach to propozycja przede wszystkim dla osób ceniących oryginalne dodatki. Taki czasomierz będzie dość mocno przyciągał spojrzenia i zwracał uwagę. Panie, które zdecydują się na taki zegarek powinny zrezygnować z dużej biżuterii – już sam czasomierz jest wystarczającym dodatkiem. Co więcej, przykuwający wzrok zegarek nie jest najlepszym wyborem, jeśli obowiązuje nas ścisły dress code. Niekoniecznie sprawdzi się on podczas negocjacji biznesowych, kiedy to klasyka obrazuje najlepiej naszą siłę i pozycję. Na taki zegarek warto natomiast postawić wówczas, gdy wychodzimy ze znajomymi do kina czy na spotkanie. Podkreśli nasz charakter, pokaże, że nie boimy się nowości i tego, co nieco inne.

Kształt czasomierza należy wybrać, uwzględniając własny gust, ale także to, podczas jakich okazji zegarek ma nam najczęściej służyć. Te okrągłe – klasyczne – są najbardziej uniwersalne i nastręczą nam najmniej problemów, jeśli chodzi o dopasowanie do stylizacji. Jeśli jednak nie boimy się wyzwań, zegarki o kanciastych tarczach mogą stanowić doskonałe urozmaicenie codzienności.

Komentarze facebooka