Porady przy wyborze modnego męskiego zegarka

Modny męski zegarek powinien pasować do miejsca, sytuacji oraz ubioru mężczyzny. To najważniejsze zasady doboru zegarka, ale oczywiście niejedyne.

Modne oznacza trwałe

Modny zegarek nie może być tandetny. Te pozornie banalne stwierdzenie nie oznacza, że musimy wydać na nasz nowy zegarek wszystkie oszczędności i kupić najdroższy, jaki znajdziemy w sklepie. Powinniśmy po prostu kierować się zasadą maksymalizacji jakości w kontekście do ceny produktu. Koperta zegarka świadczy w dużej mierze o jego klasie. Może być ona wykonana z metalu, metalu szlachetnego, plastiku czy nawet gumy, jak w przypadku zegarków sportowych. Stosunkowo wytrzymałe są koperty wykonane z tytanu. Ich twardość jest wyższa od tych stalowych o około trzydzieści procent, a jednocześnie są one lżejsze od wyrobów ze stali o prawie czterdzieści procent. Jeśli zaś decydujemy się na gumową kopertę, to zadbajmy o to, aby cały zegarek był wykonany z gumy. Ważny jest też wybór szkiełka. Modny zegarek może być wyposażony w szkiełko mineralizowane lub szafirowe, ale nie plastikowe. Te bowiem bardzo szybko ulegnie wypaczeniu, a w kontakcie z wilgocią zniszczy się, a może też spowodować zepsucie się zegarka.

Zegarek na odpowiednią okazje

O tym, czy dany zegarek będzie postrzegany przez osoby trzecie jako modny, czy stylowy, decyduję fakt jego właściwego dobrania do danej kreacji. Kiedy nasza szafa zawiera głównie dresy, spodnie sportowe i bluzy kangurki, to noszenie eleganckiego zegarka ze srebrną bransoletką będzie po prostu niedorzeczne. Analogicznie śmiesznie wyglądałby sportowy zegarek na ręce u osoby ubranej w dwuczęściowy garnitur. Dlatego do sportowego i miejskiego stylu możemy wybrać zegarek sportowy, który cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy zgniecenia. Ma też wiele funkcji, takich jak stoper, alarm, krokomierz czy wręcz wbudowane mapy Polski i Europy. Istotną cechą tego typu zegarków jest też ich wodoszczelność. Kiedy potrzebujemy zegarka na wyjątkowo uroczyste okazje, takie jak spotkania biznesowe czy wieczorowe kolacje, to powinniśmy zdecydować się na zegarek wizytowy. Cechuje go minimalistyczny styl. Koperta jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku zegarków sportowych i utrzymany jest on w bardziej stonowanych kolorach. O ile zegarki sportowe mogą być nawet w bardzo awangardowych barwach, które będą kontrastować z kolorami naszego ubrania, to zegarek noszony do garnituru musi współgrać z kolorami ubrania, butów oraz paska od spodni. Preferowane są stonowane kolory utrzymane w tonacji czerni, bieli i eleganckiej szarości.

Zegarki z drewna

Osobną kategorią zegarków są te wykonywane z drewna. Stały się modne pod koniec dwudziestego wieku, a ich korzeni należy szukać we Włoszech. Ich znaczenie podkreślone jest przez ekologiczny charakter produktu oraz tak zwane społecznie zaangażowane konsumowanie. Wykonane z drewna zegarki mają wiele zalet, a jedną z nich jest to, że pasują do wielu, wydawałoby się wykluczających się kreacji. Będą tak samo atrakcyjnie wyglądały w kompozycji z wyświechtanymi dżinsami oraz niewyprasowaną koszulą, jak i w sąsiedztwie wysokiej jakości koszuli i marynarki. Dodatkowo są niezwykle lekkie i mają dobry wpływ na naszą skórę. Ich waga rzadko przekracza czterdzieści gramów co w porównaniu z wagą zegarków tytanowych, które potrafią ważyć ponad sto czterdzieści gram, każe je traktować jako ultra lekkie produkty. Ponieważ drewno jest przyjazne dla skóry człowieka, to zegarki te nie powodują podrażnień, ani uszkodzeń mechanicznych skóry. Nie uczulają też, a skóra pod nimi nie poci się i nie odkształca.

Komentarze facebooka