Wybieramy zegarek codzienny

Większość z nas nie może na co dzień funkcjonować bez zegarka na ręce. Wybierając zegarek, okazuje się, że w sprzedaży znajdują się rozmaite modele różniące się wielkością, rodzajem zastosowanego materiału, kolorem, kształtem. O czym powinniśmy pamiętać, poszukując zegarka do codziennych stylizacji?

Bezpretensjonalność jest najważniejsza

Zegarek zasłuży na miano codziennego, jeśli będzie bezpretensjonalny, a więc prosty. Jest to szczególnie ważna cecha, jeśli nie możemy pozwolić sobie na kupno różnych modeli zegarków, które będziemy dobierać zależnie od stylizacji. Najprostsze modele bez nadmiaru ozdób są najbardziej uniwersalne. Za takie można uznać drewniane zegarki, które idealnie wpisują się w coraz bardziej modny ekologiczny styl życia. Wybierając zegarek na co dzień, zwróćmy uwagę, aby odczytywanie godziny nie sprawiało nam problemu. Stąd też wybierzmy ten, którego wskazówki są naprawdę bardzo czytelne. Zastanówmy się również nad tym, czy zegarek codzienny powinien mieć dużo dodatkowych funkcji, czy naprawdę z każdej z nich będziemy na co dzień korzystać? Koperta zegarka nie powinna być zbyt duża. Nie może wystawać poza nadgarstek. Z drugiej jednak strony koperta nie może być miniaturowej wielkości: nie da się wówczas wygodnie odczytać aktualnej godziny. Oprócz klasycznych mechanicznych zegarków do wyboru mamy również te, które mają mechanizm nakręcany automatycznie. To dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy zaprzątać sobie głowy wymianą baterii.

Pasek czy bransoleta?

To, czy wybierzemy zegarek na pasku, czy na bransolecie zależy tylko od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli postawimy na pasek, to pamiętajmy, że najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest pasek z naturalnej skóry. Świetną propozycja są również zegarki z paskiem z drewna. W przypadku bransolety zwróćmy uwagę na zapięcie. Powinno ono być na tyle precyzyjne, aby zegarek idealnie trzymał się na swoim miejscu.

Elegancki zegarek na co dzień

Mimo że rozmawiamy o zegarkach na co dzień, nie możemy zapomnieć, że są codzienne sytuacje, kiedy potrzebujemy bardziej eleganckiego czasomierza. Nie brakuje dzisiaj osób pracujących w firmach, w których obowiązuje dress code. Elegancki zegarek jest w tym przypadku niezbędny. Panowie, na których dress code nakłada obowiązek przychodzenia do pracy w garniturze mogą wybrać elegancki drewniany zegarek na skórzanym pasku. Wśród drewnianych zegarków są także modele dla kobiet. Wśród nich również panie zobowiązane do przestrzegania dress code wybiorą elegancki zegarek dla siebie. Ale uwaga: damski zegarek do pracy nie powinien być ozdobiony mnóstwem cyrkonii!

Jaka cena?

Dobry zegarek wcale nie musi być drogi. Dobre jakościowo zegarki nie kosztują już dzisiaj fortuny. Pamiętajmy jednak, aby unikać kupowania czasomierzy, które podszywają się pod znane i renomowane marki zegarmistrzowskie. Po pierwsze postąpimy nielegalnie, a po drugie, możemy zaliczyć modową wpadkę. Jeżeli szukamy oryginalnego zegarka doskonałej jakości, który wyróżnia się na tle innych – postawmy na zegarek, który został wykonany z drewna. Na ręce – męskiej lub damskiej – prezentuje się świetnie.

Komentarze facebooka