Zalety zegarka ze szkłem mineralnym

Kupując zegarek, chcemy, aby służył nam dość długo. Stąd też wybierając go powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, jak on wygląda. Jego tarcza musi być chroniona poprzez dobrze dobrane szkło. Dzisiaj producenci zegarków stosują różne rodzaje szkła. Dzisiaj skupimy się na szkle mineralnym – to doskonały wybór dla tych, którzy stawiają na bardzo wysoką jakość.

Cechy szkła mineralnego

Wśród szkieł używanych przez producentów zegarków, mineralne wyróżnia się twardością. Jest to efekt użycia do jego wytwarzania krzemu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że widoczne elementy zegarka będą dobrze chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, a na szkle bardzo szybko nie pojawią się zarysowania, to szkło mineralne jest najlepsze. Jeżeli do tego zostanie ono połączone z interesującym wzornictwem, to powstanie zegarek, który będzie w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników czasomierzy.

Wyjątkowy design

Szkło mineralne jest nie bardzo trwałe i odporne na stłuczenia, ale ma także bardzo atrakcyjny wygląd. Zegarki ze szkłem mineralnym na nadgarstku prezentują się rewelacyjnie. Do tego możemy wybrać zegarek o naprawdę bardzo wymyślnym kształcie, szkło mineralne jest bowiem bardzo plastyczne. Czasomierze z takim rodzajem szkła śmiało można zarekomendować wszystkim tym, którzy zwracają uwagę zarówno na jakość, jak i na stylistykę. Szkło mineralne używane jest do zegarków damskich i męskich.

Jakość za niewygórowaną cenę

Szkło mineralne łączy w sobie trwałość, elegancję i stosunkowo niską cenę. Stąd też za zegarki, których tarcza chroniona jest szkiełkiem mineralnym nie należą do tych z najwyższej półki cenowej. Są jednak odporne na zarysowania i doskonale chronione przed uszkodzeniami.

Co jeszcze powinnaś/powinieneś wiedzieć o zegarkach?

Stawiając na wysoką jakość, z pewnością warto wybrać zegarek ze szkłem mineralnym. Ale pamiętajmy, że nie jest to jedyny detal, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego zegarek wykonany. Te najbardziej tradycyjne mają kopertę wykonaną z stali chirurgicznej. Coraz większą popularność zdobywają zegarki drewniane. Do ich produkcji używa się odpowiednio dobranych gatunków drewna. Wyróżniają się one bardzo atrakcyjnym wzornictwem, przypadną więc do gustu najbardziej wymagającym. Wybierając zegarek – dla siebie lub na prezent – zwróćmy uwagę także na pasek. Za najbardziej eleganckie, a przy tym bardzo trwałe pasjonaci czasomierzy uznają paski, które zostały wykonane z naturalnej skóry. Jeśli zdecydujemy się na taki właśnie pasek pamiętajmy, że należy go odpowiednio pielęgnować. Bardzo negatywnie na jego żywotność wpływa kontakt z wodą. Nie możemy więc dopuścić do jego zamoczenia. Jeśli już do tego dojdzie, nie wycierajmy go, ale pozwólmy mu, aby sam wysechł z dala od źródła ciepła.

Na wygląd, ale przede wszystkim na trwałość zegarka wpływa rodzaj zastosowanego do ochrony jego tarczy szkło. Przed zabrudzeniami i wilgocią świetnie chroni szkło mineralne. Ma odpowiednią twardość, jest odporne na stłuczenia, a przy tym nie jest bardzo drogie.

Komentarze facebooka